Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer double sided cotton adhesive tape, double sided cotton tape and yellow double sided cotton tapes.






₹ 995 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Roll |
| Width | 12 mm (0.5 inch) |
| Length | 20 m |
| Application | General Purpose |
| Liner Type | Paper Liner |
| Tape Material | Polyester |





₹ 995 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Roll |
| Tape Width | 12 inch |
| Release Liner | Paper Liner |
| Tape Length | 20 m |
| Color | Off White |
| Usage | Lamination, Carpet Fixing, Splicing |




₹ 995 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Roll |
| Tape Width | 12 inch |
| Release Liner | Paper Liner |
| Tape Length | 20 m |
| Color | Off White |
| Usage | Carpet Fixing, Lamination, Splicing |





₹ 995 / RollGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Roll |
| Tape Width | 12 mm |
| Release Liner | Paper Liner |
| Tape Length | 20 m |
| Color | Off White |
| Usage | Splicing, Carpet Fixing, Lamination |
Ram Gopal Aggarwal (Partner)
Aggarwal Brothers
Plot No.15, DSIDC, Jhillmill Industrial Area, East Delhi, New Delhi - 110095, Delhi, India


